Dagens fotografering åt HUR – Handelns Utvecklingsråd.

Det är så fint på Svensk Handel och så många trevliga människor jobbar i huset!
Här är en bild på Andreas Hedlund. HUR behövde uppdatera bilderna på webben och så behöver de bilder till print ibland.

Jag brukar ta både allvarliga och glada bilder som man kan växla mellan i olika sammanhang. Idag fick vi koncentrera oss för att bli allvarliga, så kan det vara med härligt glada personer.
Vi sprang upp på taket med för att göra porträtt utomhus med Stockholm i bakgrunden. Det gäller att passa på när fotografen är på plats.

Björn
https://www.bjornfotograf.se
Björn Mattisson växte upp i Stockholm med kameran i hand redan som femåring. Nu jobbar han som fotograf för både bröllop och företag. Event, porträtt bröllop och film är några av specialiteterna. bjornmattisson.se bjornfotograf.se och brollopsfoton.se är de webbplatser där det finns mer info. Du kan också nå bröllopsfotogrtaf Björn Mattisson på Facebook: http://www.facebook.com/brollopsfotografstockholm
Translate »